logo Kupuj Bez Ryzyka

O kampanii

„Kupuj bez ryzyka” to kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa produktów, która prowadzona jest w okresie od dnia 1 października do dnia 31 grudnia 2011 r. przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich.
 
W czasie trwania kampanii mogą Państwo zapoznać się m.in. z artykułami, które przybliżają tematykę bezpieczeństwa produktów oraz wziąć udział w konkursie.
 
Mamy nadzieję, że wkrótce zaprzyjaźnicie się Państwo z Babcią Stasią – bohaterką naszych opowieści. Babcia Stasia ma problemy z kolanami i spędza dużo czasu wyglądając przez okno i rozmyślając o tym, jaki dziwny i NIEBEZPIECZNY jest ten świat. Jej przygody opisane w dziesięciu odcinkach pojawiają się na stronie w średnio cotygodniowych odstępach czasu.
 
Wraz z każdym odcinkiem przygód Babci Stasi na stronie zamieszczane jest pytanie konkursowe, Dwie osoby, które jako pierwsze wskażą poprawną odpowiedź, wysyłając wiadomość na adres: konkurs@konsumenci.org, wygrywają nagrodę. Szczegółowe zasady konkursu zawarte są w Regulaminie.
 
W czasie trwania kampanii można również zadawać pytania, dotyczące problemów związanych z bezpieczeństwem produktów (formularz), poruszanych w poszczególnych artykułach. Wybrane pytania wraz z odpowiedziami publikowane są w zakładce „Pytania i odpowiedzi”,
 
Zadanie finansowane jest ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.