logo Kupuj Bez Ryzyka

Pytanie na temat usytuowania ostrzeżeń na zapalniczkach

data dodania: 19.10.2011
Pytanie na temat usytuowania ostrzeżeń na zapalniczkach
Witam, przeczytałam właśnie Wasz artykuł na temat zapalniczek i z ciekawości spojrzałam od razu na zakupioną właśnie dziś rano, przy kasie jednego z osiedlowych sklepów, zapalniczkę - jest to zwykła mała zapalniczką, rozpalana chyba iskrą elektryczną. Niestety nie znalazłam na niej żadnego z oznaczeń, które pokazują Państwo na swojej stronie... Czy to oznacza, że moja zapalniczka nie jest bezpieczna? Pozdrawiam
 
 
To, że bezpośrednio na zapalniczce nie ma tzw. znaków bezpieczeństwa, nie oznacza jescze, że jest produktem niebezpiecznym. Oznaczenia te nie muszę bowiem być nanoszone na każdą zapalniczkę. W przypadku, gdy są one bowiem sprzedawane w sklepie z opakowania zbiorczego, oznaczenia moga być umieszczona na tym opakowaniu, podobnie jeśli są zapakowane w opakowanie jednostowe. Poza tym oznaczenia te mogą się znaleźć również w oddzielnej broszurze zapakowanej razem z zapalniczką.
Na każdej zapalniczce natomiast  powinien być umieszczony znak graficzny lub nazwa umożliwiająca identyfikację producenta lub dystrybutor.
 
Więc informacji na temat na temat usytuowania ostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa znajdą Państwo tutaj.